TWOJEGO KLASYKA

CLASSIC DATA POLSKA

Od ponad 30 lat Classic Data zbiera różnorodne dane na temat samochodów zabytkowych, youngtimerów, samochodów egzotycznych, replik i innych „pojazdów specjalnych”. Dane te obejmują wykazy rynkowe, kluczowe dane i funkcje specjalne charakterystyczne dla danego pojazdu, czasy naprawy i pracy, ceny części zamiennych i dostawców, dane z targów i wizyt na imprezach oraz wiele innych. W ciągu ostatnich kilku lat Classic Data mogła również liczyć na dodatkowe dokumenty, które zostały przekazane i pozyskane z likwidacji biur lub zbiorów prywatnych. Fundusz, który w tej formie rzadko można znaleźć w Niemczech. 
Uzupełniają go dane pojazdu, które Classic Data zebrało z ponad 300 000 ocen w trakcie wieloletniej praktyki oceny. Być może unikalny zbiór danych o pojazdach z klasycznych pojazdów silnikowych, które nadal są w użyciu w Niemczech.

Kontrola pochodzenia oraz oryginalności

Co czwarty dowód rejestracyjny wydany dla pojazdów klasycznych jest wystawiany błędnie!

W celu zachowania przeglądu wszystkie pojazdy w Niemczech są oznaczone numerami KBA i udokumentowane w odpowiednim dowodzie rejestracyjnym. Są one podzielone na numer kodu producenta (HSN) i numer kodu typu (TSN). Classic-Data posiada w swoim archiwum listy numerów KBA z ostatnich pięćdziesięciu lat i jest w stanie szybko i niezawodnie zdekodować każdy typ pojazdu. Jednak wiele dokumentów rejestracyjnych pojazdów anulowało te informacje lub zawiera nieprawidłowe informacje. Tutaj również może Ci pomóc Classic Data. Ponieważ przez ponad 35 lat w naszym archiwum zgromadziło się wiele rejestrów pojazdów, wykazów typów czy dokumentów producentów. Dzięki temu możemy zidentyfikować wiele klasycznych samochodów z początków motoryzacji. numer podwozia, numer silnika, numer nadwozia, Numer transmisji lub numer różnicowy, każdy numer może opowiedzieć historię. Pomagamy je czytać.

 

Raport dowodowy

Czy niedługo po zakupie klasyka pojawiły się ukryte wady? Istnieje przypuszczenie, że zostały one podstępnie zatajone, należy to udowodnić sprzedającemu.

Poszkodowany może liczyć na konsultację z kompetentnym ekspertem. Dysponując profesjonalną opinią eksperta w zakresie zabezpieczenia dowodów, wyszkoloną przez kompetentnego partnera w zakresie oceny Classic-Data, poszkodowany może podjąć kroki prawne i dochodzić swoich roszczeń. Ekspertyza jest również przydatna dla sprawcy czynu niedozwolonego, np. jeżeli istnieje obawa, że ​​poszkodowany chciałby, poza szkodą do naprawienia, dodatkowo wykonać i zafakturować dalsze wcześniejsze szkody lub inne naprawy.

Badanie typu pojazdu

Na całym świecie istnieje wiele producentów samochodów, a liczba wyprodukowanych modeli jest niemal trudna do zliczenia.

W celu zachowania przeglądu wszystkie pojazdy w Niemczech są oznaczone numerami KBA i udokumentowane w odpowiednim dowodzie rejestracyjnym. Są one podzielone na numer kodu producenta (HSN) i numer kodu typu (TSN). Classic-Data posiada w swoim archiwum listy numerów KBA z ostatnich pięćdziesięciu lat i jest w stanie szybko i niezawodnie zdekodować każdy typ pojazdu. Jednak wiele dokumentów rejestracyjnych pojazdów anulowało te informacje lub zawiera nieprawidłowe informacje. Tutaj również może Ci pomóc Classic Data. Ponieważ przez ponad 35 lat w naszym archiwum zgromadziło się wiele rejestrów pojazdów, wykazów typów czy dokumentów producentów. Dzięki temu możemy zidentyfikować wiele klasycznych samochodów z początków motoryzacji. Numer podwozia, numer silnika, numer nadwozia, numer transmisji lub numer różnicowy, każdy numer może opowiedzieć historię. Pomagamy je czytać.

Analizy rynkowe

Jako lider rynku w wycenach pojazdów klasycznych, Classic Data działa autonomicznie, niezależnie i neutralnie jako rzeczoznawca dla pojazdów zabytkowych, nowoczesnych i klasycznych.

Podstawową kompetencją Classic Data jest codzienna, intensywna obserwacja rynku. Wykorzystywane są tutaj liczne kanały informacyjne. Obejmuje to aukcje, reklamy i reklamy, a także udokumentowane informacje od właścicieli klasycznych samochodów, klubów marek i dealerów. Baza aukcyjna zawierająca najważniejsze aukcje międzynarodowe od 1992 r. do dziś zawiera ponad 800 000 wpisów oferowanych pojazdów, wraz z notatkami dotyczącymi ich stanu. Przy określaniu wartości przypadków granicznych, takich jak egzotyki, pojazdy sceniczne lub inne pojedyncze przedmioty, Classic-Data korzysta z doświadczenia ponad 30 lat obserwacji rynku. W zakres prowadzonej działalności nie wchodzi zobowiązanie własne w branży ubezpieczeniowej lub w obrocie pojazdami. Tylko w ten sposób możliwa jest neutralna i niezależna obserwacja rynku.